Platforma za planiranje Farseer i SportsReact alat za razvoj refleksa pobjednici su AlgebraLab startup natjecanja

Članovi Hrvatske mreže poslovnih anđela (CRANE) aktivno su sudjelovali u izboru najboljih projekata 12. generacije startup inkubatora Algebra LAB-a na koji se prijavilo više od 120 timova, što predstavlja nikad veći interes u dugogodišnjoj tradiciji ovog inkubatorskog programa. Nakon sedam mjeseci inkubacijskog programa, na Final Pitchu pobijedili su timovi Fraseer i SportsReact.

Nagradu za best business case osvojio je projekt Farseer, platforma za planiranje i izvještavanje, što su kritične strateške aktivnosti upravljanja poslovanjem, a u većini tvrtki se obavljaju na godišnjoj ili polugodišnjoj razini u zastarjelim alatima i na temelju isključivo povijesnih podataka koji se prikupljaju i obrađuju ručno. Matija Nakić, Luka Mijatović, Matej Trbara i Zrinko Dolić razvili su aplikaciju koja nudi jednostavno i logično sučelje koje omogućuje bottom-up i top-down planiranje, što proces financijskog planiranja i praćenja čini brzim i fleksibilnim.

Nagradu za najbolje izveden pitch na finalnom natjecanju dobio je projekt SportReact. Razvoj reakcije i kognitivnih sposobnosti kao što su fokus, koncentracija važni su faktori u razvoju djece, ali i ključne odlike vrhunskih sportaša. Anto Širić, Ivan Josipović, Aleksandar Pupac stoje iza SportReacta, IoT sustava inteligentnih senzora povezanih s mobilnom aplikacijom koji se koriste za razvoj koordinacije i refleksa sportaša.

 

Ostali startup projekti 12. generacije inkubatora Algebra LAB-a koji su sudjelovali u finalu su:

Canvas 

Kreiranje multi-player video igara nije nimalo jednostavna što može potvrditi svaki developer koji se uhvatio u koštac s time. Stoga su Krševan Štorić i Valentino Vukelić osmislili Haste Networking – tehničko rješenje koje će omogućiti svima s bazičnim znanjem programiranja video igara da se bez straha ubace u područje izrade multi-player igara.

 

Nuotwo

Kako urbana područja pretvoriti u šume zna dvojac Marko Brkljačić i Iva Soža koji su osmislili  Nuotwo – fotobioreaktorske panele koji se jednostavno montiraju na zid unutar bilo koje građevine (dom, ured, poslovna zgrada) te mikrobiološkim putem fiksiraju ugljični dioksid i metan iz zraka te ih pretvaraju u kisik i biomasu.

 

Viibes 

Koliko puta ste bili na festivalu ili koncertu i gubili dragocjeno  vrijeme čekajući u redu za hranu, piće ili toalet? Srećom tu je Viibes – ultimativna mobilna aplikacija koja će biti spas svakom posjetiocu festivala iza koje stoje Jermaine Bowley i Marko Marinović. Preko Viibes aplikacije posjetioci mogu kupiti ulaznicu za bilo koji festival, naručiti hranu i piće bez čekanja u redu, bukirati transfere i smještaj, saznati gdje su im prijatelji i još mnogo toga. 

 

Velebit AI

Vrlo kratkoročna prognoza koristan je prognostički koncept čiji je cilj da s velikom točnošću daje uvid u meteorološke prilike za sljedećih nekoliko sati. Davor Aničić, Ivan Borko, Tomislav Levanić, Bartol Freškura i Mladen Fernežir donose nam Velebit AI – nezamjenjiv sustav za kratkoročnu prognozu koja je izuzetno korisna u pružanju pravovremenog upozorenja kod promjenjivih atmosferskih prilika kao i u kriznim situacijama poput gašenja požara ili obrane od poplava.

 

Rukoplastika

Šesteročlani tim gamera, Hrvoje Kovač, Juraj Babić, Frane Pamuković, Ante Žeravica, Borna Kapusta i Nikša Pamuković,  specijalizira se za izradu kompjuterskih pomagala za ljude s amputacijom ili deformitetom, kao i za one koji boluju od posljedica moždanog udara ili nekih neurodegenerativnih bolesti. Koristeći CT snimke i tehnologiju za 3D printanje dizajniraju i projektiraju nove vrste personaliziranih kontrolera i joystickova.